Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 09.10.2008 14:07:31 

VEDRO-September 2008

Country

Country
 

Country (alebo aj Country and Western) je hudobný žáner, ktorý pôvodne vznikol na juhu Spojených Štátov. Má korene v tradičnej folkovej hudbe, keltskej hudbe, blues, gospelovej hudbe, humorne ladenom hudobnom žánri nazvanom hokum a starobylej hudbe. K jeho rýchlemu rozvoju došlo v 20. rokoch 20. storočia. Pôvodne sa tento štýl nazýval hillbilly music, názov country music sa začal používať v 40. rokoch 20. storočia. V 70. rokoch 20. storočia sa ustálil názov Country and Western.

 

Najznámejšími mestami, ktoré sú spojené s tradíciou country hudby sú Bakersfield v štáte California a na juhvýchode Nashville v štáte Tennessee.

 

Prvou hviezdou tohto žánru bol Paul Williams, ktorý pochádzal z Vicksburgu v štáte Tennessee. Medzi interpretov tohto žánru patril napríklad spočiatku aj Elvis Presley, ktorého (takmer) súčasníkom bola jedna z najväčších hviezd tohto žánru, „muž v čiernom“ Johnny Cash. Zo žien sú to napríklad Dolly Partonová či Shania Twainová.

 

Pre tento žáner sú typické skôr akustické hudobné nástroje ako husle, bendžo, mandolína, dobro, dulcimer, harmonika, akustická gitara, basa (vybrnkávanie na strunách)...


TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok